FUNKČNÍ PODSEDÁK

Aktivní sed v práci, doma i v autě

Funkční podsedák je unikátní novinkou na trhu zdravotních/ortopedických židlí. V současnosti se totiž řeší hlavně úhly v kolenou a kyčlích. Dbá se také na to, aby byl monitoru v úrovni hlavy. Nikdo se však nevěnuje tvrdosti podložky. Pro zdravý sed je tvrdost ale velmi důležitá. Hlavními parametry pro správný (funkční) sed jsou celá chodidla položená na zemi, spíše tupý úhel v kolenou i kyčlích a tvrdost povrchu taková, aby se opřela celá plocha ramínek sedacích kostí. Podsedák je vyroben z polyuretanové pěny, která splňuje všechny ortopedické a fyzioterapeutické vlastnosti. Vybrat si můžete ze tří barev (šedá, růžová a černá). Rovněž se jedná o antialergický materiál, který je vyroben v ekologicky přijatelných podmínkách.

Podsedák lze využívat v kanceláři, doma v autě a všude ke je kladen důraz na funkční zdraví sed. 

Snažíme se být co nejšetrnější k přírodě a proto hledáme ekologické cesty během procesu výroby.

Všechno co je zdravé a ekologické nemusí být nutně nudné a beznádechu. 

VARIANTA OFFICE

Podsedák je vhodný na všechny typy kancelářských židlí, ale i na tvrdé běžné židle a stoličky. Nepoužívají se v případě židlí, které mají kulatý (sedlovitý) tvar. Podsedák by v tomto případě nebyl stabilní a neplnil by tak svoji funkci.

Bez opření o opěrku

Podsedák se pokládá na židli zkosenou stranou tak, aby širší část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce židle). Následně se celý podsedák umístí tak, aby zúžení podsedáku bylo v přední části židle.

S opřením  o opěrku

Podsedák se umistí na sedadlo zkosenou stranou tak, aby zúžená část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce). Následně se celý podsedák umístí tak, aby zúžení podsedáku bylo těsně u opěrky sedadla.

VARIANTA DO AUTA

S opřením  o opěrku

Podsedák se umístí na auto sedačku zkosenou stranou tak, aby zúžená část podsedáku směřovala dozadu (směrem k opěrce). Následně se celý podsedák umístí tak, aby zúžení podsedáku bylo těsně u opěrky auto sedačky.

Co nejšetrněji k přírodě

Vyrobeno EKO

Vyrobeno z polyuretanové pěny, procesem zvaném upcyklace.

Papírová krabice

Obalový materiál - papír.

Recyklovatelné

Naše obaly nepřispívají k znečišťování naší planety.

Český výrobek

Při výrobě pouze nízka uhlíková stopa (EKO FRIENDLY)

NYNÍ ZA ZVÝHODNĚNOU CENU

Podsedák si nyní můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu. Podsedák se prodává ve stylové krabici, zabalený do zátěžového papíru, s logem IdealMove. Je vhodný pro všechny věkové kategorie a lze ho snadno přenášet. Vybrat si můžete ze tří barev (šedá, růžová a černá).  Látku podsedáku lze odebrat a prát. Podsedák je vyroben z polyuretanové pěny, která splňuje všechny ortopedické a fyzioterapeutické vlastnosti. Rovněž se jedná o antialergický materiál.

Tomáš Ďurán

Pohybový terapeut

S nápadem Funkčního podsedáku jsem přišel v roce 2018. Vznikl na podnět individuálních konzultací u mého mentora PhDr. Jiřího Čumpelíka, Ph.D., který je vrstevní kem a kolegou možná známějších českých fyzioterapeutů tehdejší doby jako byl Prof. MUDr. Václav Vojta a Doc. MUDr. František Véle, CSc. Všechny jeho poznatky a názory o pohybu mi přišly logické a správné, avšak se velmi výrazně lišily od zažitých fyzioterapeutických metod, které se nás učili na vysoké škole. Metody, které při své praxi používám, jsou proto pro mnohé dnešní fyzioterapeuty kontroverzní. Důležitým faktem však je, že metody fungují. Jejich funkčnost jsem v své praxi ověřoval dva roky. Tato dvouletá fyzioterapeutická praxe mě přivedla na myšlenku funkčního podsedáku.

Jedním z témat mých konzultaci byl právě zdravý sed. Při popisu sedu vyvracel principy, podle kterých jsou vyráběny veškeré ergonomické pomůcky a židle. V současnosti se totiž řeší hlavně úhly v kolenou a kyčlích. Dbá se také na to, aby byl monitoru v úrovni hlavy. Nikdo se však nevěnuje tvrdosti podložky. Pro zdravý sed je tvrdost ale velmi důležitá. Hlavními parametry pro správný (funkční) sed jsou celá chodidla položená na zemi, spíše tupý úhel v kolenou i kyčlích a tvrdost povrchu taková, aby se opřela celá plocha ramínek sedacích kostí.

Splňuje-li sedák, na kterém sedíme tyto podmínky, centrální nervová soustava pozná své opory a sama automaticky napřímí páteř. Tu drží vzpřímeně automaticky natolik ideálně, aniž by nás sezení kdykoli unavilo. Oproti tomu sezení na balanční ploše nebo na úplně tvrdém povrchu, kde jsme neustále nuceni reflexně vyvažovat nestabilitu, abychom nespadli nebo se nám nezabořila páteř do opěrky. S tímto sedem také přihází rychlá únava.

Za účelem zdravějšího pohybu a tím pádem i života vznikl celý koncept IdealMove pod jehož značkou vám představujeme tento první produkt. Naším cílem je nejen ulevit lidem od bolesti, ale taky je naučit správnému sedu, chůzi i cvičení. Chceme vzdělávat trenéry v této odlišné metodě a principu. Našim snem je vytvořit pro naše klienty funkční pomůcky, které budou mít smysl. Také se snažíme vytvořit místo, kde budou klienti moci správně cvičit individuálně či na skupinových lekcích pod vedením odborníků. Záleží nám nejen na lidech, ale také na naší planetě, a proto se snažíme, aby naše výrobky byly co nejvíce v souladu s udržitelným rozvojem.